Aydınlıkevler E-Max Kaplama

E-Max Kaplama

Bir E-MAX taç, lityum disilikat cam-seramiği adı verilen özel bir seramik malzeme kullanılarak yapılan bir tür dental taçtır. E-MAX, "Estetik Maksimum"un kısaltmasıdır ve estetiği yüksek seviyede korurken aynı zamanda güç ve dayanıklılığı da sağlamayı vurgular. Bu taçlar, doğal dişlerin görünümünü yakından taklit etmek üzere tasarlanmıştır, bu nedenle özellikle ön dişler ve ağızda çok görünür bölgeler için tercih edilir.

E-MAX taçların temel özellikleri ve öne çıkan özellikleri şunlardır:

Estetik:

E-MAX taçlar, gerçekçi görünümleri ile tanınır. Lityum disilikat seramiğin yarı saydam özellikleri, ışığın doğal dişlerde olduğu gibi geçmesine olanak tanır, böylece doğal ve hoş bir görünüm elde edilir.

Dayanıklılık:

E-MAX taçlar zirkonya taçlar kadar dayanıklı olmasa da, geleneksel porselen taçlardan daha güçlüdür. Bu nedenle orta düzeyde çiğneme kuvvetleri olan bölgelerde kullanıma uygundur.

Minimal invaziv:

E-MAX taçlar genellikle geleneksel taçlara kıyasla daha az diş düşürmeyi gerektirir, bu da doğal diş yapısını daha fazla korur.

Yapıştırma:

Bu taçlar hazırlanan dişe adezif bir şekilde yapıştırılabilir, böylece kalan diş yapısını desteklemeye yardımcı olacak güçlü ve güvenli bir bağ oluşturulur.

Biyouyumluluk:

Zirkonya taçlar gibi E-MAX taçlar da biyouyumlu olup, allerjik reaksiyon oluşturma olasılığı daha düşüktür.

Tek Ziyaret Seçeneği:

Bazı durumlarda E-MAX taçlar CAD/CAM (bilgisayar destekli tasarım/bilgisayar destekli imalat) teknolojisi kullanılarak aynı gün taç yerleştirme imkanı sunar.

Bugün bizimle iletişime geçin!

E-MAX taçlar genellikle ön dişler ve estetiğin önemli olduğu bölgeler için kullanılır. Ancak ağır çiğneme kuvvetlerinin olduğu alanlar için en iyi seçenek olmayabilir. Herhangi bir diş hekimliği prosedüründe olduğu gibi, özel diş ihtiyaçlarınıza ve istenilen sonuçlara en uygun taç türünü belirlemek için bir diş hekimine danışmak önemlidir. Diş hekiminiz, diş durumu, ısırık düzeni ve genel ağız sağlığınız gibi faktörleri değerlendirerek sizi en uygun tedavi seçeneğine yönlendirebilir.

Etiketler

İletişime geçmenin en hızlı yolu +90 554 174 70 01 numaralı telefonu aramaktır.
Ücretsiz Randevu Al

  Aydınlıkevler Diş En beyaz renklere ve en estetik dişlere ulaşmak Aydınlıkevler Diş ile çok kolay.

  Aydınlıkevler Ağız ve Diş Polikliniği olarak, verdiğimiz sağlık hizmetleriyle hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamayı, doktor, sağlık personeli ve altyapımızla, dünyada model oluşturmayı, “Aile Diş Hekimliği” konusunda referans olmayı amaçlayan sağlık kurumlarının arasına girmeyi hedeflemekteyiz.

  Kurumsal Hakkımızda

  Çünkü gülümsemeniz bizim tutkumuzdur.

  Yardım İletişim

  Yeni ve parlak bir gülümsemeye giden yolunuz.

  Canlı Destek