Aydınlıkevler İmplant Destekli Sabit Protezler

Tam Dişsiz Hastaların İmplant Destekli Sabit Protezler

All-On-Four ve All-On-Six; Tam Dişsiz Hastaların İmplant Destekli Sabit Protezler İle Tedavisi

Günümüzde eksik dişler yerine yerleştirilen implantlar ve implantların desteklediği protezler hastalarımıza konforlu ve başarılı tedaviler sunmamızı sağlıyor.

İmplant destekli protezlerle rehabilitasyonun yüksek başarı oranlarına sahip olması hastaların estetik taleplerini artırmıştır. Bununla birlikte tatmin edici fonksiyonel ve estetik sonuçların elde edilebilmesi için osseointegrasyonun ve hedeflenen restorasyonun desteklenebilmesi için implantların ideal konumunun sağlanması çok önemlidir.

Tam dişsiz hastalarımızda başarıyla uyguladığımız bu tedavi yöntemleri, uygulanan implant sayısına göre ‘All-On-4’ veya ‘All-on-6’ olarak isimlendirilmektedir. Bu isimlerin içerisinde yer alan sayılar çene kemiğine yerleştirilecek implant sayısını ifade etmektedir. Hastalarımızın ihtiyaçları ve sahip oldukları kemik miktarları analiz edilerek gerçekleştirilen bu tedaviler uzun dönemli takipler içeren bilimsel çalışmalar tarafından desteklenmiştir.

Bu tedavilerin başarısı alanında uzman doktorlar tarafından yapılan titiz bir planlama ve tedavi sürecine bağlıdır. Protezleri desteklemesi için yerleştirilen implantların sayısı ve konumları, uzun ömürlü ve problemsiz bir tedavi için hayati önem taşımaktadır. İmplantlara bağlanan sabit bir protezle sonlanacak olan tedavi süreci aşağıdaki gibi ilerlemektedir.

 • Hastamız uzman doktorlarımız tarafından muayene edilir*.
 • Hastalarımızın ihtiyaç ve şikayetleri dinlendikten sonra var olan tıbbi ve dental durum incelenir. Çene kemikleri 3 boyutlu görüntüleme yapılarak analiz edilir.
 • Yerleştirilecek olan implantların sayısına ve konumlarına karar verilir**. Yapılacak olan protezin yapısı ve estetik gereksinimleri de planın içerisine katılır.
 • Uzman doktorlarımız tarafından hastalarımızla ortak bir tedavi planı oluşturulur.
 • Tedavi süreci açık ve net bir şekilde hastalarımıza sözlü olarak aktarılır ve yazılı bir şekilde sunulur.
 • İmplantların iyileşmesi sürecinde implantlara bağlanacak sabit geçici protezler üretilir.
 • Tedavi planında karar verilen implantlar tek bir cerrahi işlem sırasında uygun pozisyonlarına yerleştirilir. Bu işlem lokal anestezi altında kolaylıkla uygulanabilmektedir. Yüksek seviyede korku duyan hastalarımzda bu işlemler sırasında sedasyon veya genel anestezi uygulanabilir.
 • Cerrahi işlem sonrası bir gün içinde geçici sabit protezler uygulanan implantlara bağlanır. Hastamız implantların iyileşmesi için gerekli olan süreyi bu protezler sayesinde konforlu bir şekilde geçirir.
 • Hastalarımıza iyileşme sürecinde uygulayacakları diyetleri ve dikkat edecekleri noktalar konusunda bilgiler verilir.
 • İmplantlar uygun bir şekilde iyileştikten sonra daimi olarak kullanılacak sabit protezin yapımı tamamlanır.
 • Daimi sabit protezlerin kontrolleri gerçekleştirildikten sonra bakım gereksinimleri hastalarımıza aktarılır.

Bu tedavilerin avantajları;

 • Tedavi sonunda hastalarımız konforlu bir şekilde kullanabilecekleri estetik bir görünüme sahip sabit bir proteze kavuşurlar. Bu protezler eski yöntemlerle yapılan protezlerin aksine damak bölgesini kapsamaz ve kolaylıkla temizlenebilirler.
 • Tedavi süreci tek bir cerrahi işlemi içermektedir.
 • Tedavi süreci boyunca uygulanan sabit geçici protezler sayesinde hastamız günlük yaşantısına kesintisiz bir şekilde devam edebilir.
 • *Yurtdışından ya da şehir dışından tedavileri için gelecek hastalarımızla ön görüşmeler yapılarak randevuları efektif bir şekilde hazırlanır.
 • **Yerleştirilecek olan implantların sayısı ve konumları her hastanın ihtiyaçlarına özgü olduğundan nihai tedavi planı uzman doktorlarımız tarafından yapılan analiz sonrası netlik kazanır.
İletişime geçmenin en hızlı yolu +90 554 174 70 01 numaralı telefonu aramaktır.
Ücretsiz Randevu Al

  Aydınlıkevler Diş En beyaz renklere ve en estetik dişlere ulaşmak Aydınlıkevler Diş ile çok kolay.

  Aydınlıkevler Ağız ve Diş Polikliniği olarak, verdiğimiz sağlık hizmetleriyle hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamayı, doktor, sağlık personeli ve altyapımızla, dünyada model oluşturmayı, “Aile Diş Hekimliği” konusunda referans olmayı amaçlayan sağlık kurumlarının arasına girmeyi hedeflemekteyiz.

  Kurumsal Hakkımızda

  Çünkü gülümsemeniz bizim tutkumuzdur.

  Yardım İletişim

  Yeni ve parlak bir gülümsemeye giden yolunuz.

  Canlı Destek